close
110626575_2445638459076506_3766810760208592860_n

Numri të infektuarve me covid 19 gjatë 24 orët e fundit arrinë shifrën e 129 të prekurve. Janë shënuar edhe 6 viktima.

Në 24 orët e fundit në nivel vendi janë bërë 1535 testime dhe janë regjistruar 129 raste të reja covid 19. Ndërkaq kanë ndëruar jetë 6 persona, pesë pacientë nga Shkupi dhe një nga Struga.Sa i perket vendbanimeve me numër të infektuar në 24 orët e funditit janë si vijon.

Shkup 45

· Kumanovë 7

· Dibër 1

· Shtyp 25

· Prilep 4

· Tetovë 9

· Strugë 5

· Bitola 6

· Ohër 3

· Kavadarci 1

· Gostivari 9

· Kochani 3

· Demir Hisar 1

· Delçevë 1

· Sveti Nikole 3

· Kërçovë 6

Sot Instituti për Shëndetin Publik regjistron 109 pacientë të shëruar nga:

· Shkup 60

· Kumanovë 7

· Shtyp 16

· Prilep 1

· Tetovë 12

· Veles 4

· Kavadarci 2

· Gostivari 6

· Vinicë 1

Deri më tani janë bërë gjithsej 92550 testime covid-19. Numri i përgjithshëm i personave të diagnostifikuar me covid 19të në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 9797, numri i pacientëve të shëruar është 5254, ndërsa aktualisht numri i rasteve aktive në vend është 4092./KlanMacedonia

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia