close
Rajoni

144 vjet nga Lidhja e Prizrenit, çfarë do të ndodhë me mësimin në shkollat e Shqipërisë dhe Kosovës

286979910_565809368248062_311046469755276435_n

Më 10 qershor bëhen plot 144 vjet nga Lidhja e Prizrenit. Prandaj kryeministri Edi Rama ka njoftuar që ora e parë e mësimit në të gjitha shkollat e Shqipërisë dhe Kosovës do t’i kushtohet kësaj dite historike.

“Nesër, 10 qershor, kur bëhen plot 144 vjet nga Lidhja e Prizrenit, ora e parë e mësimit në të gjitha shkollat andej e këtej bjeshkëve do t’i kushtohet pikërisht asaj ditës dhe historisë së asaj lidhjeje të pavdekshme shqiptare”, shkruan Rama./tvklan.al

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia