close

Aug 2, 2019

Gorbchov-Regan-660×330
Bota

SHBA: VDES” TRAKTATI I 87-ËS

Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë tërhequr zyrtarisht të premten nga traktati bërthamor me Rusinë. Traktati për raketat bërthamore me rreze të mesme veprimi ishte nënshkruar në vitin 1987 nga presidenti amerikan Ronald Regan dhe
read more
1 2
Page 1 of 2