close

Feb 13, 2021

3490EBAC-EB1C-4126-812C-7DD78909253F
Bota

SHBA: SENATI LIRON TRAMPIN NGA AKUZAT

Me 57 vota “për” dhe 43 “kundër”, Senati ka liruar ish-Presidentin amerikan Donald Tramp nga akuzat në procesin e “impiçmentit”. Seantit I munguan 10 vota për ta dënuar ish-Presidentin Tramp. Shtatë republikanë iu bashkangjitën të
read more
1 2
Page 1 of 2