close
Bota

7 VENDE TË EVROPËS IA NDALOJNË UDHËTIMET SHTETASVE TURQ

turkish Airlines

Shtatë shtete evropiane përfshirë Holandën, Italinë dhe Spanjën ndaluan udhëtarët turq të hyjnë në territorin e tyre derisa rastet e infektimit me variantin Omicron të koronavirusit vazhdojnë të përhapën. Rastet ditore me koronavirus në Turqi arritën në nivelin më të lartë që nga muaji prill, përgjatë kësaj jave. Megjithatë, 37 mijë të infektuar në Turqi paraqet numër më të ulët krahasuar me shifrat në disa shtete evropiane./KlanMacedonia/

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia