close
Sport

Abramovich synon ta blejë klubin spanjoll të Valencias

abramoviq

Roman Abramovich është vënë në kërkim të blerjes së një klubi të ri evropian pasi e vuri në shitje Chelsean.

Pronari aktual i klubit spanjoll, Peter Lim nuk është i dashur në qytet, prandaj dhe po mendon ta shesë atë.

E për ta konfirmuar interesimin e miliarderit rus për blerjen e Valencias është përkujdesur ish-zëvendës presidenti i klubit, Miguel Sorio.

Edhe ky i fundit, përmes një komunikate e ka njoftuar shtypin iberik se përpos tij, edhe afaristi rus është i interesuar për ta blerë klubin spanjoll dhe për ta bërë konkurrent me Barcelonën dhe Real Madridin.

Bëhet fjalë për klubin e dytë, pas Goztepes në Turqi, të cilin kërkon ta blejë Abramovich, i cili u detyrua ta shesë Chelsean pas sanksioneve që e goditën pas sulmit ushtarak të Rusisë në Ukrainë.

Në rastin e parë, lajmi është përgënjeshtruar, ndërsa në këtë rast nuk ka konfirmime, përpos atyre të Sorios.

Abramovich e kishte marrë Chelsean në dorë më shumë se një dekadë më parë duke e bërë atë njërin prej klubeve më të forta në Evropë. /KlanMacedonia/

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia