close
Bota

ADEN: NGA SULMI MBI NJË HOTEL,VDESIN USHTARË TË EMIRATEVE TË BASHKUARA ARABE

imgres

Një hotel i qytetit të Adenit në Jemen, i përdorur nga kryeministri Khaled Bahah dhe kabineti i tij, është sulmuar me raketa, çka, ka sjellë vdekjen e të paktën 20 ushtarëve të Emirateve të Bashkuara Arabe.
Kryeministri ka qenë i pranishëm gjatë sulmit, por ai nuk ka marrë lëndime, dhe nga agjencitë e lajmeve thonë se  nuk ka të lënduar zyrtarë të tjerë të lartë të Jemenit.
Një zyrtarë lokal shtoi që në sulm ka edhe të plagosur. /Agjencitë e lajmeve/

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia