close
Sport

ADNAN JANUZAJ DO TË VAZHDOJË ME REAL SOCIEDADIN

Adnan Januzaj

Adnan Januzaj duket se do të vazhdojë kontratën e tij me Real Sociedadin edhe për disa vite të tjera.

Sulmuesi shqiptar është pjesë e Real Sociedadit që nga viti 2017 dhe është futur në vitin e fundit të kontratës.

Për shërbimet e tij kanë shfaqur interesim shumë skuadra, derisa Mundo Deportivo ka zbuluar se ai ka refuzuar Sevillan dhe Valencian për tu transferuar në janar.

26-vjeçari ishte edhe në listën e dëshirave të Barcelonës, por ai ka vendosur që të vazhdojë kontratën me Real Sociedadin dhe tanimë ka një marrëveshje mes palëve.

Januzaj aktualisht fiton një pagë prej katër milionë eurove në sezon dhe me kontratën e re do të ketë rritje./KLANMACEDONIA/

 

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia