close
Bota

AFGANISTAN: PRESIDENTI REFUZOI LIRMIN E TË BURGOSURVE TALIBANË

49984160_303

Presidenti i Afganistanit Ashraf Ghani, thotë se qeveria e tij nuk është zotuar të lirojë të burgosurit talibanë, siç është thënë se do të bëhet në një marrëveshje të arritur nga SHBA-të dhe militantët.

Sipas marrëveshjes historike të nënshkruar të shtunën në Katar, 5,000 talibanë do të liroheshin në këmbim të deri në 1,000 të burgosur të qeverisë deri më 10 mars. /Agjencitë/

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia