close
Sport

AIK – Shkëndija pjesa e parë përfundon me barazim 1-1

shkendija01

Përfundoi pjesa e parë e ndeshjes së turit të tretë kualifikues për  Konferencë Ligën mes  AIK Stokholm – Shkëndija. Rezultati i pjesës së parë  është 1-1. “Kuqezinjt” tetovar kaluan në epërsi në minutën e parë të lojës me golin e kapitetnit Ferhan Hasani , ndërsa vendasit barazuan në minutën e  17-të  me autor John Guidetti.

 

Shkëndija  ndeshjen e  filloi me këtë formacion: Zahov, Murati, Bejtullai, Cake, Neziri,R. Ramadani, Dita, Shala, Hasani (Kapiten), Doriev dhe Guri.

Trajner Artim Shaqiri

 

 /KlanMacedonia/
Klan Macedonia

The author Klan Macedonia