close
Vendi

AKSION POLICOR, ARRESTOHEN GJASHTË TRAFIKANTË TË MIGRANTËVE

A3BDC3B4-01FC-4D95-87F8-36A629C2DCD8

Së paku gjashtë persona janë arrestuar në një aksion policor për arrestimin e trafikantëve të migrantëve. Në këtë aksion, sic kanë njoftuar burime nga hetimet, është shkatëruar një grup I organizuar kriminal.

Aksioni për shkatërimin e grupit të trafikantëve zbatohet në Shkup, Shtip, Veles dhe Vallandovë. Sipas burimeve, tek trafikantët është gjetur edhe drogë.

Nga MPB-ja kanë konfirmuar aksionin kurse detaje paralajmërojnë pas përfundimit.  /KlanMacedonia

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia