close
Bota

ALEPO: LETËR PREKËSE E MJEKUT SIRIAN PËR ANGELA MERKEL

2016-08-10_180414

Mjeku Sirian Hamza Alqatib, i rrezikuar nga sulmet ajrore, për çdo ditë lufton për jetërat e pacientëve në Alepo, ai tani më nuk duron t’i sheh bombardimet e shkollave dhe spitaleve në këtë qytet dhe prandaj vendosi që me një letër t’i drejtohet kancelares Gjermane Angela Merkel, për të cilën konsideron se mund të ndihmoj.

Al Qatib pohon se Merkeli mund të jap kontributin e vet për t’i dhënë fund luftës në Siri. Mes tjerash, ky mjek në letrën drejtuar Merkelit, thekson se objektiv i sulmeve ajrore para dy javësh ishte klinika e fëmijëve.

 

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia