close
Bota

ALMATY: SULM VDEKJEPRURËS NË KAZAKISTAN

1468833089_90428367_mediaitem90428366

Të paktën tre oficerë janë vrarë dhe disa të tjerë janë plagosën në kryeqytetin komercial të Kazakistanit, Almaty, ku persona të armatosur kanë sulmuar një stacion të policisë. 

Bëhet e ditur se policia ka kapur njërin prej sulmuesve të një objekti të Këshillit të Sigurisë Kombëtare të Kazakistanit. Incidenti vjen vetëm një muaj pas vrasjes së 20 personave në qytetin Aktobe kur persona të armatosur hapën zjarr në një bazë ushtarake dhe në një dyqan armësh. /Agjencitë/

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia