close
Top LajmeVendi

Andonov: Na duhet bazë energjetike, nuk do kemi gjithmonë erë dhe diell

wefwewfe

Në emisionin Klan Debat këshilltari i qeverisë Andonov foli edhe rreth krijimit të një baze energjetike në vend.

‘Në këtë moment na duhet një bazë energjetike, sepse nuk do kemi gjithmonë erë dhe diell, përdorimi i gazit natyral duhet të shihet si një tranzicion. Dal ngadalë duhet të formojmë energjinë tonë elektrike, jo vetëm se e kërkon këtë Evropa por kjo është për ne, për të ardhmën e fëmijëve tanë.”deklaroi këshilltari i qeverisë së RMV-së, Viktor Andonov. /KlanMacedonia/

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia