close
Kuriozitet

“ANIJA FANTAZMË” GJENDET DUKE LUNDRUAR NË BRIGJET E TAJLANDËS PA GJURMË EKUIPAZHI (FOTO)

0_PAY-VIRAL_PRESS_GHOST_SHIP__1_of_11_

Një ‘anije fantazmë’ e braktisur u gjet duke lundruar në mes të natës. Anija u vu re nga punonjës të impjanteve të naftës në Gjirin e Tajlandës më 6 Janar dhe brenda saj nuk kishte ekuipazh, ngarkesë ose dokumente identifikimi në bord.

Mjeti lundrues u mbyt për shkak të detit të trazuar dhe erërave të forta ndërsa tërhiqej nga marina tajlandeze të dielën.

Autoritetet lokale kanë koordinuar me departamentin detar për të mbajtur rrjedhjen e naftës nga mbytja e anijes që të mos dëmtojë mjedisin dhe të përhapet në ishujt e afërt. Po ashtu, peshkatarët janë paralajmëruar të kenë kujdes gjatë lundrimit.

Ekuipazhi që hetonte anijen fantazmë arriti të siguronte një shkallë dhe të hipnin në bord nga anija e tyre, por gjetën një hapësirë ​​boshe brenda që lundronte në mënyrë të frikshme vetëm dhe brenda saj nuk shihej askush.

Ekziston frika se anija fantazmë mund të krijojë një katastrofë mjedisore përmes derdhjes së naftës që rrjedh nga anija./tvklan.al

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia