close
Bota

ANKARA: GRUSHT- SHTETI I KA KUSHTUAR TURQISË 90 MILIARDË EURO

2016-08-02_145350

Tentativa për grusht shteti ushtarak më 15 korrik i ka kushtuar ekonomisë turke 90 miliardë euro dhe ka sjellë anulimin e miliona rezervimeve turistike. Këtë e deklaroi ministri i Tregtisë, Bulent Tufenkci, i cituar sot nga media turke. /Agjencitë/

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia