close
Bota

ANKARA: LARGOHEN 27 000 TË PUNËSUAR NË SEKTORIN E ARSIMIT

BC0DDCAA-7831-4AD5-BB34-0E472C548C8B_cx0_cy3_cw0_w987_r1_s_r1

Më shumë se 27.000 persona janë pushuar nga puna në sektorin e arsimit të Turqisë, pas tentimit të pasuksesshëm të grusht-shtetit më 15 korrik, deklaroi sot ministri turk i Arsimit, Ismet Jillmaz.

27.424 të punësuar në shkollat dhe institucione arsimore të cilët në të njejtën kohë kanë qenë pjesë e “strukturës paralele” u janë marë licencat për punë.

Këtyre puntorëve asnjëherë më nuk do tu lejohet që të punojnë në një institucion shtetërorë ose privat – theksoi ministri. /Agjencitë/

 

 

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia