close
Bota

ANKARA: LËSHOHET URDHËR-ARREST PËR FETULLAH GYLENIN

4477

Mediat turke raportojnë se gjykata e këtij vendi kanë lëshuar një urdhër arresti për Fetullah Gylenin, i cili akuzohet si orkestrues i grushtit të Shtetit, më 15 korrik në Turqi.

Nuk dihet cfarë do të ndodhë pas këtij vendimi, duke ditur që Gylen aktualisht ndodhet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe nëse ky vend do të pranojë ekstradimin e tij. /Agjencitë/

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia