close
Bota

ARABI SAUDITE: PËR HERË TË PARË OFROHEN VIZA TURISTIKE

Arabia-1-600×360

Arabia Saudite do t’i hapë dyert për turistët ndërkombëtarë për herë të parë. Të premten, autoritetet atje njoftuan se do të ofrojnë viza për 49 vende dhe se do t’i zbusin kodet e veshjes për vizitoret gra.Vizat, deri më tash, janë dhënë kryesisht për pelegrinët, njerëzit e biznesit dhe punëtorët migrues. Jomyslimanët ende nuk do të lejohen të vizitojnë qytetet e shenjta të Mekës dhe Medinës dhe ndalimi i alkoolit do të mbetet në fuqi. /Agjencitë/

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia