close
Sport

ARGJENTINË: TRAJNERI GODET LOJTARIN

no thumb

Kemi parë shumë raste kur trajnerët janë treguar të nevrikosur, komik, qesharak ,por jo edhe ti tejkalojnë kufijtë e normales.

Në një ndeshje futbolli në ligën e katërt të Argjentinës, mes Union Santiagos dhe Komersio de Santa Sylvine ka ndodhur një incident i pahijshëm. Pas një mosakordimi të faulit për skuadrën e tij trajneri i Union Santiagos, Pablo Merteli godet futbollistin kundërshtar, që kishte nisur një kundërsulm. Sikur mos të mjaftonte, ai madje edhe e ka ofenduar. Besoni ose jo për këtë gjest trajneri Mertel nuk u ndëshkuas as me kartonë të verdhë./L.K/

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia