close
Bota

ARMENI-AZERBEJXHAN: AKUZA PËR SHKELJE TË ARMËPUSHIMIT

_114829482_063747819

Armenia dhe Azerbajxhani akuzuan njëra-tjetrën për shkeljen e një armëpushimi të ri humanitar. Armëpushimi hyri në fuqi më 26 tetor. Ministria e Mbrojtjes e Armenisë tha se armëpushimi u shkel dy herë nga bombardimet e forcave azerbajxhanase. Kryeministri armen, Nikoll Pashinian, tha se pala armene “vazhdon të respektojë rreptësisht regjimin e armëpushimit”. Por, Ministria e Mbrojtjes e Azerbajxhanit tha se forcat e saj gjithashtu po respektonin armëpushimin duke shtuar se forcat armene e “kishin shkelur atë”. /KlanMacedonia

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia