close
Bota

ARMENI: PROTESTUESIT HYJNË NË NDËRTESËN E QEVERISË

0C25BB6B-CB45-4467-A44F-58247DCC7DCE

Disa protestues armenë, të cilët janë duke kërkuar dorëheqjen e kryeministrit Nikol Pashinian, kanë hyrë më 1 mars në ndërtesën e qeverisë, në kryeqytetin e këtij vendi, Jerevan. Pashinian është përballur me protesta në rritje, dhe thirrje nga opozita për dorëheqjen e tij, pas konfliktit gjashtëjavor në mes të Azerbajxhanit dhe forcave etnike armene për rajonin e Nagorno-Karabakut një vit më parë. /KlanMacedonia

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia