close
Vendi

Arrestohet 35 vjeçari i dënuar me pesë vite e gjysëm burg

pranga-3-1.jpg

Me datë 17.05.2022 në ora 21.50 në vendin e quajtur “Zivkova Karpa” në Kumanovë, nga ana e punonjësve policorë të Grupit Operativ Kërkimor në SPB Shkup është arrestuar FR (35) nga Shkupi, i cili me urdhër të Kriminelit ishte në kërkim me urdhër arrest qendror – Institucioni korrektues Burgu Idrizovë për vuajtje të dënimit me burg në kohëzgjatje prej një viti e nëntë muaj dhe është dënuar me pesë vjet e gjashtë muaj për vepra penale nga nenet 201 dhe 236 të Kodit Penal.

Personi është dorëzuar në IEVP Idrizovë për vuajtje të dënimit, thuhet në kumtesën e MPB-së. /KlanMacedonia/

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia