close
Vendi

Arrestohet një kontrabandist në Dibër, transportonte pesë emigrantë

Man’s hand is locked with the handcuffs

Më 03.08.2022, rreth orës 13:30 në Dibër, zyrtarët policorë të Policisë Dibër, kanë privuar nga liria T.Gj.(58) nga Prilepi. Në Dibër, në rimorkio të një kamioni që drejtonte janë gjetur pesë emigrantë: A.Sh (25) dhe M.H (38), të dy nga Siria, E.T.(24) dhe I.I.(27), të dy nga Pakistani dhe M.D. (20) nga Afganistani, percjell KlanM.

T.G. është ndaluar në stacionin policor dhe pas dokumentimit të plotë të rastit kundër tij do të parashtrohet ankesë përkatëse, ndërsa personat emigrantë janë dërguar në Qendrën e pritjes dhe tranzitit “Tabanovc” për procedurë të mëtutjeshme njoftojnë nga Ministria për punë të Brrendshme./KlanMacedonia/

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia