close
Ekonomi

ATHINË: HEKURUDHA GREKE – NË DUAR TË ITALIANËVE

E189C2C0-3560-407C-9E5B-3FC6EC90F8EA_w987_r1_s

Hekurudha greke shkon në duart e italianëve. Sipas informatave të para jozyrtare Fondi grek i privatizimit miratoi ofertën e hekurudhës italiane prej 45 milionë eurosh për të blerjen e hekurudhës greke, dhe me këtë fillon procesi i privatizimit të kësaj  hekurudhe, e cila vite me radhë po ballafaqohet me borxhet dhe humbjet milionëshe. /Agjencitë/

 

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia