close
Sport

AUSTRALIAN OPEN: NADAL SIGURON ÇEREKFINALEN NË GRAND SLAM

RAFAEL NADAL (ESP)TENNIS , AUSTRALIAN OPEN, MELBOURNE PARK, MELBOURNE, VICTORIA, AUSTRALIA, GRAND SLAM, HARD COURT, OUTDOOR, ITF, ATP, WTA, 2022, © TENNIS PHOTO NETWORK

AUSTRALIAN OPEN: NADAL SIGURON ÇEREKFINALEN NË GRAND SLAM


SHAPOVALOV ELIMINON TENISTIN GJERMAN ZVEREV

Tenisti spanjoll Rafael Nadal ka siguruar një biletë për në çerekfinalet e grand slam të Australian Open, pas fitores 3-0 në sete 7-6, 6-2 dhe 6-2 ndaj francezin Adrian Mannarino i cili vetëm në setin e parë mundohej ti bënë ball  ish numërit një të botës . Fitorja Nadal ishte më se e merituar sidomos në setin e dytë dhe të tretë kur dëshmoi se vërtet e kontrollonte situatën ndaj edhe e meritoi fitoren.

Në gjysmëfinale kualifikohet edhe kanadezi Denis Shapovalov, i cili eliminoi numrin 3 në botë, tenistin gjerman Alexander Zverev, me rezultatin 3-0 në sete 6-3, 7- dhe, 6-3.  /KlanMacedonia/

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia