close
Sport

AUSTRI: INCIDENT NË NDESHJE BASKETBOLLI

Incidenti basketboll

Amerikan David Samuels godet me grusht Erwin Zuliç


Një incident i rëndë ka ndodhur në një ndeshje të kampionatit austriak të basketbollit. Lojtari amerikan David Samuels ka goditur me grusht Erwin Zuliç në momentin që ky i fundit realizoi një kosh me zhytje përpara fytyrës së rivalit.

Samuels ka reaguar ashpër, duke e goditur me grusht pas koke rivalin, që ra në parket, incident që ndodhi gjatë ndeshjes Kapfenberg-Wels. Për fat, nuk pati ndonjë sherr masiv, pasi basketbollisti amerikan u largua menjëherë nga shokët e tij të skuadrës dhe më pas gjyqtarët e larguan nga fusha me teknike përjashtimi, për gjest antisportiv.

Pas disa orësh erdhi edhe vendimi i klubit të tij, që vendosi ta përjashtojë lojtarin nga ekipi, duke i ndërprerë kontratën. /Agjencitë/

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia