close
Bota

AUSTRIA DHE DANIMARKA DO TË PRODHOJNË VAKSINA ME IZRAELIN

2FF8717E-7C4A-43A6-A956-8A24D403413D

Austria dhe Danimarka, të pakënaqura me shpërndarjen e ngadalshme të vaksinave kundër Covid-19 në Bashkimin Evropian, i kanë ndarë rrugët me Brukselin për të themeluar aleancë me Izraelin për prodhimin e vaksinave të gjeneratës së dytë kundër mutacioneve të koronavirusit. Ndryshimi i politikës së dy vendeve anëtare të BE-së erdhi në kohën e rritjes së zemërimit për vonimin e porosive./KlanMacedonia

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia