close
Bota

BAGDAD: DORËHEQET MINISTRI I PUNËVE TË BRENDSHME IRAKIAN

al-ghabban.si

Ministri i Punëve të Brendshme i Irakut, Mohamed Al­Gaban, dje ka dhënë dorëheqje në funksionin pas sulmit vetëvrasës në Bagdad, në të cilin kanë humbur jetën të paktën 213 persona, ndërsa më shumë se 200 janë plagosur.

Përfaqësuesit irakianë tashmë kanë komunikuar se vendosen masa të reja të sigurisë, se janë kryer dënime me vdekje mbi pesë të dënuar dhe se janë arrestuar 40 xhihadistë. /Agjencitë/

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia