close
Bota

BAGDAD: TRE DITË ZIE PËR SULMET QË VRANË MBI 200 PERSONA

0,,19374443_304,00

Iraku i ka filluar tre ditët e zisë pas sulmit me bombë në një qendër tregtare në Bagdad që mori jetën e 213 personave dhe plagosi 200 të tjerë.

Kryeministri, Haidar al Abadi ka urdhëruar zyrtarët që ta hetojnë në tërësi incidentin për tu siguruar që të gjithë personat përgjegjës për sulmin të dënohen. Përgjegjësinë për sulmin e djeshëm me veturë bombë në qarkun Karrada e mori grupi i militantëve të Shtetit Islamik. /Agjencitë/

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia