close
Bota

BE-ja DO TË MARRË DY MILIARDË VAKSINA KUNDËR COVID-19

Drapeaux européens devant le Berlaymont

Bashkimi Evropian (BE) do të marrë rreth dy miliardë doza të vaksinës së koronavirusit, njoftoi presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen. Gjatë një bisede përmes videos me kancelarin austriak, Sebastian Kurz, ajo tha se kjo sasi e vaksinave mundëson vaksinimin e 700 milionë njerëzve, përfshirë qytetarë të Ballkanit Perëndimor dhe Afrikës. /KlanMacedonia

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia