close
Rajoni

Berishës i ndalohet hyrja në Britani, Rama publikon foto nga libri i Enver Hoxhës

edi-rama.jpg

Pasi kryetari i PD, Sali Berisha, konfirmoi se Mbretëria e Bashkuar i ka dërguar një letër për moslejimin e hyrjes së tij atje, Kryeministri Edi Rama ka postuar një foto në rrjetet sociale.

Ai ka postuar në Twitter një foto nga libri i Enver Hoxhës: Rreziku anglo-amerikan për Shqipërinë. Kreu i qeverisë nuk ka komentuar, por bashkangjitur fotos ka shkruar: No Comment.

Kujtojmë që një ditë më parë, Kryeministri Rama deklaroi gjatë seancës plenare kështu: Por Bëheni të padëshirueshëm, për kë? Për Sllobodanin? Jo atij i keni dhënë naftë ju? Sllobodani edhe sot rrokullohet në varr nga kënaqësia që ju ka akoma juve këtu në formë gogoli. Për çfarë? Nga kush? Nga SHBA! Dhe së shpejti vjen gjëja, op afrohet vjen te gadishulli i madh britanik, dhe pastaj do vijë këtu. Ju ça do bëni?

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia