close
Bota

BIDEN FITOI ZGJEDHJET PARAPRAKE NË KAROLINËN E JUGUT

Screenshot_6

Ish-nënpresidenti Joe Biden, shënoi fitore të thellë të shtunën në zgjedhjet paraprake të demokratëve në Karolinën e Jugut, një hap thelbësor për të para zgjedhjeve të së martës së ardhshme në 14 shtete, që njihet si “Super e Marta”. Me 99 për qind të votave të numëruara, zoti Biden doli i pari me 48.6 për qind, Bernie Sanders i dyti me 19.9 për qind dhe miliarderi Tom Steyer, i treti me 11. 3 për qind të votave. /Agjencitë/

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia