close
Sport

BOKS: ELIMINOHET BOKSIERJA DONJETA SADIKU

Donjeta Boks

AJO HUMBI NGA BRITANIKJA CAROLINE DUBROIS


Boksjerja nga Kosova, Donjeta Sadiku sot ka zhvilluar një luftë të ashpër me kundërshtaren e saj në Lojërat Olimpike Tokio 2020, britanikën Caroline Dubrois.

Megjitha nuk ia doli ta vazhdojë sfidën drejt fitores.

Donjeta e cila garoi në kategorinë 57-60 kg, ishte mjaft aktive në gjithsejtë 3 raundet e zhvilluara, megjithatë edhe kundërshtarja ishte mjaft e shpejtë në ring dhe ia doli të jap më shumë goditje.

Donjeta ishte ftuar nga Komiteti Olimpik Ndërkombëtar për të marrë pjesë në Lojërat Olimpike Tokio2020.

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia