close
Sport

BOKS: HAXHI “ROBIN” KRASNIQI KUNDËR JÜRGEN DOBERSTEIN

boks krasniqi

Boksieri më i suksesshëm shqiptar Haxhi Krasniqi, nesër do të zhvillojë duelin e tij të 50-të jubilar në boksin profesionist. Meçi kundër JÜRGEN DOBERSTEIN do të zhvillohet në “Saarlandhalle” të qytetit gjerman Saarbrücken. Ky duel është i vlefshëm për dy tituj: WBA Inter-Continental dhe WBO Inter-Continental në kategorinë Super të mesme.

Kundërshtari i Krasniqit, njëherit mbajtës i titullit WBA Inter-Continental që ndron aktualisht në poziten e 12 të botës në federaten e madhe WBA dhe jeton pikërisht në qytetin Saarbrücken, andaj ai ka shumë shikues të vetë që dëshirojnë të shohin atë në ring, por edhe shikues të shumtë shqiptarë nga Gjermania, nga e mbar Evropa si dhe nga Amerika të cilët janë përgatitur për të ndjekur këtë luftë të boksierit shqiptar. /Agjencitë/

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia