close
Bota

BOLIVI: OAS DO T’I KONTROLLOJË REZULTATET E ZGJEDHJEVE PRESIDENCIALE

ssssss-696×392-e1573079097249

Organizata e Shteteve Amerikane (OAS), u zotua të vazhdojë kontrollin e rezultateve të zgjedhjeve presidenciale të Bolivisë, pavarësisht akuzave se ishte gati të konfirmonte fitoren e presidentit Evo Morales, fitore kjo, e dyshuar si e manipuluar. “Populli i Bolivisë meriton gjithë sigurinë teknike, gjyqësore dhe politike, më të domosdoshme se kurrë”tha Sekretari i Përgjithshëm i OAS, Luis Almagro.OAS kontrolloi rezultatet e zgjedhjeve pasi akuzat për mashtrim krijuan një valë protestash mbarëkombëtare. /Agjencitë/

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia