close
Bota

BOTA ARABE REAGON NDAJ PLANEVE TË NETANYAHUT 

Screenshot_5

Vendet arabe kanë dënuar një plan të kryeministrit izraelit, Benjamin Netanyahu, për të aneksuar një pjesë të okupuar të Bregut Perëndimor. Të martën Netanyahu u zotua të zbatojë sovranitetin e Izraelit mbi Luginën e Jordanit dhe Detin e Vdekur verior nëse ai merr edhe një mandat si kryeministër pas zgjedhjeve të përgjithshme që mbahen javën e ardhshme në Izrael. Zyrtarët në Jordani, Turqi dhe Arabi Saudite kritikuan ashpër deklaratën. /Agjencitë/

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia