close
Bota

BRUKSEL: BE-ja SANSKIONON SHTATË SKUADRA SPANJOLLE

auto_Be1453979082

Bashkimi Evropian  ka miratuar gjoba për shtatë klube futbollistike të Spanjës , përfshirë këtu dhe Realin e Madridit dhe Barcelonën, për shkak transaksioneve të jashtëligjshme me shtetin dhe u ka urdhëruar kthimin e parave.

Media spanjolle saktëson se klubet duhet të kthejnë miliona euro të përvetësuara në mënyrë të kundërligjshme duke siguruar kështu epërsi të pandershme ndaj skuadrave të tjera. Kështu, Reali i Madridit duhet të kthejë 18.4 milionë euro, Valencia 20.4 kurse Barcelona do të duhet të kthejë pesë milionë euro. /Agjencitë/

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia