close
Top LajmeVendi

Bujar Osmani rrugës për të vizituar kufirin Poloni-Ukrainë

278040151_540843907396935_7146938961240213998_n

Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani sot ka udhëtuar me homologun e tij ukrainas Dimitro Kuleba dhe atë polak Zbignjev Rau.

“Së bashku me Ministrat e Punëve të Jashtme të Polonisë, Zbignjev Rau dhe të Ukrainës, Dimitro Kuleba, rrugës për në kufirin polako-ukrainas; si pjesë e treshes kryesuese me OSBE-në do të bashkohet edhe Ministrja e Punëve të Jashtme e Suedisë, An Linde. Jo vetëm që kemi mbështetje të forte për popullin ukrainas, por edhe demonstrojmë edhe konfirmimin për integritetin territorial dhe sovranitetin e Ukrainës, në përputhje me të drejtën ndërkombëtare dhe dokumentet bazë të OSBE-së”, ka shkruar Osmani.

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia