close
Sport

BUNDESLIGA: SOT LUHEN KËTO TAKIME

Bajer Ajntrakt

Në kuadër të javës së 27-të  në kampionati e Bundesligës gjermane  sot në program janë pesë ndeshje, katër prej të cilave do të luhen nga ora 15:30, dhe një nga ora 18:30. Po ashtu, në orar janë edhe tri ndeshje nga Bundesliga e dytë gjermane.

Milot Rashica me Werderin e tij udhëtojnë për t’u takuar me Freiburgun, ndërsa sfida interesante do të jenë edhe Wolfsburg – Borussia Dortmund dhe Borussia Monchengladbach – Bayer Leverkusen.

Ndeshja e fundit në orarin e 15:30, është ajo mes Paderborn dhe Hoffenhim.

Në ora 18:30, Bayern Munich në shtëpi pret Eintracht Frankfurit.

Në ndeshjen e pare të  javës së 27-të dje  Herthan Berlin mposhti Union Berlinin me  rezultat të thellë 4:0./Agjencitë

 

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia