close
Sport

BUNDESLIGA:VAZHDON PËRHAPJA E VARIANTIT TË RI OMICRON

Omikron

BAYERN KËRKON TË SHTYHET NDESHJA NDAJ MONCHENGLADBACH


Bota e futbollit është duke shtyrë në limite që të mos bllokojë sezonin, në kohën kur vala e re e Covid-19 po godet fuqishëm.

Bundesliga tashmë është një nga ligat ku ka filluar të përhapet varianti i ri me të madhe.

‘Sportschau’ shkruan se Bundesliga po shkon duke pasur raste gjithnjë e më shumë dhe situata nuk është aspak e mirë.

Po i njëjti burim bën të ditur se nga skuadra e Bayern Munich ka pasur kërkesë të shtyhet ndeshja ndaj Borussia Monchengladbach.

Bayern Munich numërojnë nëntë raste pozitive në skuadër dhe kjo është arsyeja e kërkesës për shtyrje./KlanMacedonia/

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia