close
Bota

BURKINA FASO: SË PAKU 14 PERSONA VRITEN NË NJË KISHË

Screenshot_7

Së paku 14 njerëz janë vrarë pasi një person i armatosur hapi zjarr brenda një kishe në Burkina Faso. Viktimat po merrnin pjesë në një meshë në kishën në Hantoukoura, në pjesën lindore të vendit. Identiteti i sulmuesit nuk dihet dhe motivet ende janë të paqarta. Qindra njerëz janë vrarë në këtë vend gjatë viteve të kaluara, shumica prej tyre nga sulmet e xhihadistëve, duke përshkallëzuar tensionet etnike dhe fetare. /Agjencitë/

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia