close

Emisione

Emisione

NË “FOKUS” – SHQIPËRIA NË FRANCË 2016

5424

Kombëtarja shqiptare e futbollit bëri historinë. Për herë të parë kualifikohet në një ngjarje të rëndësishme sportive siç është Kampionati Evropian. Shqipëria konsiderohej si një ndër ekipet më të dobëta të Ballkanit, por deri në natën e 11 Tetorit, pasi pas fitores në Armeni dhe kualifikimit, historia ndryshoi. Shqipëria së bashku me Rumaninë, këtë natë, kualifikohen direkt në ’Euro 2016’.

Triumfi i kuqezinjve ka bërë që të festohet kudo në të gjitha trojet shqiptare, në botë ku jetojnë dhe punojnë shqiptarët, nga Amerika, Australia, Azia dhe shumë shtete në Europë.

Në këtë emision, në mënyrë kronologjike, pasqyrohet nata historike e 11 Tetorit, atmosfera nëpër qytetet shqiptare gjithandej, me pamje e deklarata, pritja e Kombëtares në Tiranë,  etj…

 

read more
Emisione

“NË FOKUS” MIRUSH KABASHI, ARTISTI I POPULLIT

no thumb

Në një prononcim për TvArt aktori i mirënjohur shqiptar Mirush Kabashi shprehet i zhgënjyer për angazhimin e politikës shqiptare ndaj artit dhe kulturës. Ai këto komente i bëri në Tetovë ku ishte pjesëmarrës në Koncertin humanitar për familjet që pësuan nga vërshimet e gushtit në Tetovë.

 

 

read more
Emisione

ZIG ZAG: PROKURORJA- FILLIM I SHTHURRJES SË KRIZËS

no thumb

 

Më në fund Marrëveshje:  Pas bisedimeve të gjata e të lodhshme – për ndërmjetësit ndërkombëtarë, partitë politike dhanë verdiktin e tyre për prokuroren e posaçme e cila duhet të zbardhë të vërtetën për përmbajtjen e bisedimeve të përgjuara në mënyrë të jashtëligjshme. Katica Janeva është emri i Prokurores e cila edhe me ligj do të ketë autonomi të plotë profesionale e financiare. Por…

Ka shumë por-e… për të cilat në programin Zigzag bashkëbisedojnë Talat Xhaferri nga Bashkimi Demokratik për Integrim, Edmond Ademin nga Lidhja Socialdemokrate e Maqedonisë dhe analisti politik Sefer Tahiri. Emisioni drejtohet nga Seladin Xhezairi.

read more
1 80 81 82 83
Page 82 of 83