close
Sport

CHAMPIONS: BARCELONA – BAYERN FINALE PARA FINALES

Barca Bajern

Sonte do të luhet çerekfinalja tretë e Ligës së Kampionëve, ndërmjet Barcelonës dhe Bayern Munihut. Këto dy skuadrat kontestojnë njëra tjetrën, në atë që shihet si çerekfinalja më interesante e këtij sezoni. 10 tituj të Ligës së Kampionëve zbresin në fushë, madje, nga skuadrat e mbetura, vetëm këto dy skuadra kanë fituar Ligën e Kampionëve.

Të dy skuadra në fushë pritet të zbresin me lojtarët më të përgatitur që kanë në këto moment

Barcelona dhe Bayern Munich do të takohen në ndeshjen çerekfinale që do të luhet në stadiumin “Da Luz” në Lisbonë, duke filluar nga ora 21:00, ndërsa drejtësinë do ta ndaj arbitri nga Sllovenia Damir Skomina.

Fituesja e këtij çifti do të përballet në gjysmëfinale me fituesin e Mançester Siti – Lion./Agjencitë

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia