close
Sport

CHL: CHELSEA I FORTË PËR PORTON, I AFROHET GJYSMËFINALES

]

Chelsea ka shënuar fitore në ndeshjen e parë çerekfinale ndaj Portos në Ligën e Kampionëve.

Në cilësinë e mysafirëve, londinezët shënuan fitore të pastër sonte në “Ramon Sanchez Pizjuan” të Sevillës.

Mason Mount dhe Ben Chilwell shënuan golat e fitores në minutat 32 dhe 85.

Ndeshja e kthimit zhvillohet më 13 prill dhe sërish në stadiumin e Sevillës.

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia