close
Sport

CONFERENCE LEAGUE: SHKUPI KUALIFIKOHET NË RAUNDIN E DYTË

32654F58-4C2F-45C5-A5F9-013604F0CC91

SANTA KLARA KUNDËRSHTARI I SHKUPIT NË RAUNDIN E DYTË


Pas eliminimit të Strruga Trim Lum dhe Sileksit, skuadra e vetme nga  Maqedonia e Veriut që kualifikohet në raundin e dytë të Conference League është skuadra nga Çairi  FC Shkupi pas në ndeshjen kthyese me  ekipin e Llapit në stadiumin “Fadil Vokri” në Prishtinë lujati me barazim  1:1 dhe me rezultatin e përgjithshëm nga të dyja ndeshjet 1:3 vazhdon garat në raundin e dytë.

Në ndeshjen kthyse skuadra nga Podujeve kishte dominim duke krijuar më tepër  raste por sulmuesit e saj nuk u treguan konkret në momentet vendimtare.

Vendasit nga minuta  e 75-të luajtë pa Benjamin Eminin i cili shkaku i kartonit të kuq u përjashtua nga loja duke e lënë Llapin me një futbollist me pak në fushë.

Autor I golit për vendasit ishte Drilon Fazliu, ndërsa për ekipin e Shkupit  shënoi Ali Adem. Në raunduin e dytë të Konfercë Ligës ekipi i Shkupit do të takohet me ekipin Santa Klara nga  Islanda./ Klan Macedonia

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia