close
Vendi

“COVID-KLASTER” NË BURGUN E SHTIPIT

9B034457-E393-4D03-9DCE-E458568D1981

Pesë të burgosur dhe tre punonjës në Burgun e Shtipit kanë rezultuar pozitive me COVID-19.

Ish-Drejtori i Byrosë për Siguri Publike, Mitko Çavkov, sic transmeton Klan M, është në mesin e pesë të burgosurve që kanë pozitiv – kanë njoftuar mediat, duke u thirrur në deklaratën e Drejtorit Miki Todorov, I cili ka njoftuar se të infektuarit janë ndarë nga të burgosurit tjerë.

Mitko Çavkovi është duke vuajtur dënimin prej 16 viteve prej se në Mars 2019 ishte dënuar për cënim terrorist të rendit kushtetues dhe sigurisë, lidhur me dhunën në Kuvend më 27 Prill 2017. /KlanMacedonia

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia