close
Sport

CUCULI FIRMOS KONTRATË TË RE ME FC DRITA DERI MË 2022

Cuuculi

Ardian Cuculi do të vijojë të jetë pjesë e ekipit  të Dritës nga  Gjilani   edhe  për  dy  vitet e ardhëshme. Lajmin e kanfirmoi  vet  futbollisti  kërçovar. “Fillimisht  duhet të falënderoj  drejtuesit e klubit  dhe stafin  teknik pa mos I haruar edhe  bashkëlojtarët e mij, me kënaqësi  të veçantë  dua  të konfirmoj se  në ekipin e Dritë do të qëndroj edhe së paku 2 vite.

Kjo më bë që të ndihem krenar që do të mbaj  fabellëne  këtij klubi. Unë premtoj  se deri në  fiund  do të japi angazhimin tim  maksimal  për të arritur objektivat e klubit”  tha  Ardian Cuculi

Lajmi  për vazhdimin e  kontratës   edhe për  dy vitet e  ardhëshme e ka publikuar edhe vetë klubi nga Gjilani, nëpërmjet një komunikate në faqen zyrtare në Facebook.

Cuculi  iu bashkua gjilanasve verën e vitit të kaluar, por bindi me performancën e tij dhe sot firmosi një kontratë të re, që do ta mbajë te Drita deri në verën e 2022-shit.

Ardian Cuculli si  futbollist  I Shkëndijë  ka arritur  të fitoj të gjitha  trofetë në futbollin e Maqedonisë Veriut, ndërsa  me skuses të madh ka  lujatur edhe në ekipine  Partizanit të Tiranës dhe  Kukës, ndërsa  ka  qenë edhe  anëtar I reprezentacionit të Maqedonisë./KlanMacedonia

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia