close
Bota

Çuditë e luftës, fëmijëve në Ukrainë u vihen emrat sipas raketave

803ad847-0772-4835-af0a-b94d555f6990

Në luftë ndodhin edhe çudira. Dy fëmijë të sapolindur ditët e fundit në Ukrainë kanë marrë emrat sipas raketave britanike tokë-ajër. Fëmijët janë quajtur djali Yan Javelin dhe vajza Javelina.

Emrat e pazakontë janë regjistruar në Vinnytsia Oblast. Ish-zonja e parë e Ukrainës, Kateryna Yushchenko tha se jo ishte një shenjë mirënjohjeje për armët Perëndimore që janë dërguar në Ukrainë./tvklan.al

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia