close
Top LajmeVendi

Dauti: Njëherë mendojmë për çështjen e kazioneve, pastaj për zgjedhjet (VIDEO)

efr443f

Koordinatorja e grupit parlamentar të Aleancës për Shqiptarët, Ilire Dauti komentoi bojkotin e VMRO-së

“Është e drejtë e çdo subjekti politik që të ndërtojë strategjinë e vetë të veprimit. “Në këtë drejtim ka vepruar me siguri edhe kryetari i VMRO-DPMNE-së,, siç është e drejtë edhe e Aleancës për Shqiptarët që të ndërtojë strategjinë e vetë të veprimit, ashtu siç kemi ardhur sot në Kuvend për të futur në procedurë parlamentare dy propozim/ligje” për arsim fillor dhe të mesëm si dhe propozim ligjin për lojrat e fatit e pastaj do të mendojmë dhe vlersojmë gjykimin tonë politik rreth zgjedhjeve të parakohshme të reja parlamentare, ne jemi subjekt i pavarur dhe kjo do diskutohet brenda partisë, tha zonja Dauti. /KlanMacedonia/

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia